Rudolf Hrušínský

Rudolf Hrušínský
Povolání: herec

počet fanoušků

156

Rodné jméno: Rudolf Böhm
Národnost: česká
Datum narození: 17. 10. 1920
 

Filmografie:

1993 Noc rozhodnutí Noc rozhodnutí Emil Hácha
1991 Žebrácká opera Žebrácká opera
1991 Obecná škola Obecná škola ředitel
1990 Začátek dlouhého podzimu Začátek dlouhého podzimu
1990 Tichá bolest Tichá bolest
1989 Něžný barbar Něžný barbar
1989 Vážení přátelé, ano Vážení přátelé, ano
1989 Evropa tančila valčík Evropa tančila valčík František Josef I.
1989 Konec starých časů Konec starých časů Jakub Lhota
1987 MÁG MÁG
1987 Jak básníkům chutná život Jak básníkům chutná život Hubáček
1987 Dobří holubi se vracejí Dobří holubi se vracejí Masák
1987 Strašidla z Vikýře Strašidla z Vikýře
1986 Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců
1986 Velká filmová loupež Velká filmová loupež
1985 Zastihla mě noc Zastihla mě noc
1985 Vesničko má, středisková Vesničko má, středisková
1984 Barrandovské nocturno aneb Jak film zpíval a tančil Barrandovské nocturno aneb Jak film zpíval a tančil sebe
1984 Rozpuštěný a vypuštěný Rozpuštěný a vypuštěný
1983 Tři veteráni Tři veteráni
1983 Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek
1982 Plaché příběhy Plaché příběhy
1981 Tajemství hradu v Karpatech Tajemství hradu v Karpatech
1981 Pozor, vizita! Pozor, vizita!
1980 Temné slunce Temné slunce
1980 Postřižiny Postřižiny
1979 Diagnóza smrti Diagnóza smrti major Kalaš
1979 Zlatí úhoři Zlatí úhoři
1979 Lásky mezi kapkami deště Lásky mezi kapkami deště lékárník
1978 Nechci nic slyšet Nechci nic slyšet lékař
1978 Silnější než strach Silnější než strach
1978 Báječní muži s klikou Báječní muži s klikou kouzelník Vilém Pasparte
1978 Kulový blesk Kulový blesk Dr. Radosta
1977 Sázka na třináctku Sázka na třináctku
1977 Pasiáns Pasiáns hajný
1977 Adéla ještě nevečeřela Adéla ještě nevečeřela komisař Ledvina
1976 Dým bramborové natě Dým bramborové natě dr. Meluzín
1972 Oáza Oáza "baron"
1971 Claim na Hluchém potoku Claim na Hluchém potoku Mike
1970 Lítost Lítost Zárubecký
1970 Dlouhá bílá nit Dlouhá bílá nit František
1970 Julián Odpadlík Julián Odpadlík Julián
1969 Po stopách krve Po stopách krve
1969 Skřivánci na niti Skřivánci na niti
1968 Čest a sláva Čest a sláva rytíř Rynda
1968 Spravedlnost pro Selvina Spravedlnost pro Selvina
1968 Zločin v šantánu Zločin v šantánu
1968 Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol
1967 Jak se krade milión Jak se krade milión Šafránek
1967 Rozmarné léto Rozmarné léto
1966 Vražda po našem Vražda po našem
1966 Vrah skrývá tvář Vrah skrývá tvář
1965 Hrdina má strach Hrdina má strach Honza Vavřinec
1965 5 milionů svědků 5 milionů svědků Balabán
1965 Bílá paní Bílá paní předseda MNV
1964 Pět hříšníků Pět hříšníků Poďobaný
1963 Strach Strach
1962 Tarzanova smrt Tarzanova smrt
1962 Anička jde do školy Anička jde do školy otec Aničky
1962 Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec
1962 Blbec z Xeenemünde Blbec z Xeenemünde inženýr Hans Habicht, Brunův otec
1961 Noční host Noční host Huppert
1961 Reportáž psaná na oprátce Reportáž psaná na oprátce
1961 Florián Florián farář z Capartic
1961 Baron Prášil Baron Prášil sultán
1960 Policejní hodina Policejní hodina
1960 U nás v Mechově U nás v Mechově
1960 Ledoví muži Ledoví muži Fiala
1960 Vyšší princip Vyšší princip
1959 Velká samota Velká samota
1959 Konec cesty Konec cesty Zvoníček
1959 Zpívající pudřenka Zpívající pudřenka
1959 Kam čert nemůže Kam čert nemůže Dr. Vágner
1959 Dařbuján a Pandrhola Dařbuján a Pandrhola Pandrhola
1958 Kasaři Kasaři kpt. Šmok
1958 Hvězda jede na jih Hvězda jede na jih dirigent
1957 Škola otců Škola otců
1957 Poslušně hlásím Poslušně hlásím
1956 Muž v povětří Muž v povětří Pláňka
1956 Dobrý voják Švejk Dobrý voják Švejk
1955 Větrná hora Větrná hora
1955 Strakonický dudák Strakonický dudák
1955 Jan Žižka Jan Žižka
1954 Botostroj Botostroj Šram
1953 Komedianti Komedianti Havránek
1953 Tajemství krve Tajemství krve
1952 Únos Únos
1952 Haškovy povídky ze starého mocnářství Haškovy povídky ze starého mocnářství Syrovátko
1949 Rodinné trampoty oficiála Tříšky Rodinné trampoty oficiála Tříšky
1948 Ves v pohraničí Ves v pohraničí
1948 Hostinec „U Kamenného stolu“ Hostinec „U Kamenného stolu“ Spytihněv
1947 Alena Alena Matěj
1947 Předtucha Předtucha
1946 Pancho se žení Pancho se žení
1944 Neviděli jste Bobíka? Neviděli jste Bobíka? Richard
1943 Mlhy na blatech Mlhy na blatech čeledín Vojta
1942 Barbora Hlavsová Barbora Hlavsová Bořík Hlavsa
1942 Velká přehrada Velká přehrada
1941 Turbina Turbina
1941 Noční motýl Noční motýl Student Michal
1941 Těžký život dobrodruha Těžký život dobrodruha
1939 Studujeme za školou Studujeme za školou
1939 Humoreska Humoreska
1939 Lízino štěstí Lízino štěstí Rejlkův syn Jarka
1939 Cesta do hlubin študákovy duše Cesta do hlubin študákovy duše Jan Vaněk
1938 Zborov Zborov
1937 Lízin let do nebe Lízin let do nebe Jarka

Režie:

1946 Pancho se žení Pancho se žení
1944 Jarní píseň Jarní píseň
Přidejte se k nám